Trend Kap Modelleri

Trend Kap Modelleri

Trend Kap Modelleri ile Şık Bir Yıl Sizi Bekliyor

Tesettür modasının yükselen enerjisine eşlik eden trend kap modelleri, bilmeyenler için gizli bir sır olmaya devam etmektedir. Pardesü ile kap arasında yapılan kıyaslamalar, aslında tamamen birbirinden bağımsız olan bu giysi türünü karıştırmakla sonuçlanır. Öncelikle kap; tesettür giyimin zirvesidir. Son yıllarda kullanımı hızla artan bu giysi türü, diz altında ve ince kumaşlarla üretilen dış giyimi kapsıyor. Geniş çaplı tasarımları ve birçok renkler ile yeniliğe açık olan modeller, pardesü ile arasında belirgin farklar yaratmaktadır. Bu farklar, bilhassa pardesüden kısa ve diz altı olmasıyla öne çıkıyor. Dahası hafif ve ince modellere sahip olan kap, ilkbahar ve yaz mevsimlerinde de kolaylıkla giyilebilmektedir.

Kap Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Belirgin bir tarza sahipseniz bunun dışına çıkmaya çalıştığınızda yaptığınız alışveriş sizleri hiçbir şekilde tatmin etmeyecek. Bunu tasarıma yormak yerine, kendi tarzınızın sınırları içerisinde kalmak veya değişimi sınırlarınızın çok ötesine çıkmadan yapmak gerekir. Ayrıca mevsime göre yapılacak seçimler, özellikle yaz aylarında belirgin koku sorununu ortadan kaldırır. Bu yüzden modellerin iklim koşullarına uygun olarak üretildiği ve bu nedenle mevsimine uygun bir tercih yapmanın gerekliliği hatırlanmalı. Kap modeli seçerken bir diğer önemli nokta, vücut tipinizi tanıyarak alışverişte başarılı sonuçlar elde edebileceğinizi bilmenizdir. Aynı zamanda kilo sorununa karşı dar veya bol gelen tercihler, kap modellerinin tasarımlarını gizleyecek en büyük hatalardan birisine imza atmanızı sağlar. Son olarak; kalite sizlerin en büyük önceliğiniz olmalı. Kumaş türü, dokunun yumuşaklığı, kolay yıkanabilir olması ve dayanıklılık gibi birtakım unsurları bir araya getirdiğimizde, satın alınacak ürün maliyeti karşılamalıdır.

Trend Kap Modelleri

Kap modelleri vücudu kolayca saran yapısı nedeniyle kapalı giyime önem gösteren kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Kuşak, fermuar, kemer, nakış ve şerit detaylı modeller arasında modada yelpazeyi kuvvetlendiren tasarımlar, mevsimine göre ağır ya da daha canlı renkler üzerinden üretilmektedir. Birkaç yıl önce satın aldığınız ancak asla eskimeyen yapısı nedeniyle hâlâ ilk günkü kalitede kullanabileceğiniz kap modelleri, çanta, aksesuar ya da ayakkabı tercihlerinizle şık görüntünüzü kuvvetlendirir. Peki, modadan anlamadığını düşünenler, bugün tıpkı diğerleri kadar şık olma arzusunu nasıl bastırabiliyor? Bu soru tam bir muamma olduğu için, bizler okuyucularımızın bilgilenmesi adına birkaç kombin detayı vermeye kararlıyız. Bu sayede kap modelleri üzerinden tamamlanan kombin, yılın trendlerini yakalayacak ve sizi ‘en şık kadın’ olmaya davet edecektir.

Küçük Bir Dokunuş: Renkler

Giyimde tercih edilen renkler insanı olduğundan daha farklı bir konuma getirebiliyor. Günümüzde müzik dünyasının en sevilen sanatçılarından televizyon dünyasının en yetenekli oyuncularına dek renklerin kullanım alanı içimize işlemiştir. İnsanlığın bir araya gelerek anlam aradığı tüm şekiller aslında birer renk unsurudur. Bu nedenle duyu organımıza hitap etmekle kalmaz, manevi dünyamıza kadar etki gösterir. Bazı önemli insanlar renkler hakkında “Renkler kimliktir” der. Günlük ve özel günlerde katıldığınız ortamın ana teması, seçtiğiniz renkle birlikte kimliğinizi yansıtır. Daha oturaklı ve elegant bir görünüm yakalamak için kadın ve erkekler, tıpkı geçmiş zamanlarda olduğu gibi siyah, lacivert veya koyu, sıcak tonlarda bir seçim yapar. Bununla beraber renklerin oluşturduğu bilinmezlik duygusu, gizemli ve sırlarla dolu olduğunuz düşüncesiyle etrafınızdakileri hakkınızda meraka sürükler. Ayrıca aksesuar birleşimleriyle kullanılan sıcak renkler, yansıttığınız kimliği güçlendirerek ortamdaki ağırlığınızı hissettirir.

Desen Arayışı: Nakış

Kumaşın üzerine özel olarak renkli ipliklerle ya da sırmalar yardımıyla yapılan işlemelere ‘nakış’ denir. Tarihte çok eskilerden beri var olan ve günümüze dek gelişerek gelmeyi başaran nakış, peygamberler zamanına kadar uzanmaktadır. İşlemeleri sadece giysilerle sınırlandırmayan o eski insanlar, kitaplara, hasırlara hatta ve hatta duvarlara kadar bu geleneklerini yaydılar. Suriye, İran ve Mısır’da duvarı saran işlemeler, Orta Asya Türklerinde de çok gelişmiş yapısıyla tarihçilerin önem verdiği bir konudur. Nakış günümüzde bir süs unsuru olarak görülse de kabileler halinde çadırlarda yaşayan eski Türkler, hangi kabileye ait olduklarını giysilerine işledikleri nakışlardan birbirlerine anlatmaktalardı. Evlilik yaşına gelmiş kızlara özel olarak hazırlanan çeyizlerde önemli bir yeri bulunan işlemeler, şimdi kap modelleri arasında modaya entegre bir şekilde varlığını sürdürüyor. Sizlerde tıpkı anneniz gibi daha geleneksel bir karaktere sahip olduğunuzu düşünüyor ve eski değerleri görmezden gelemiyorsanız aradığınız modeller tamamen nakış detayı üzerine olmalı. Tercihlerinizi açık renge yönelterek kap modeli üzerindeki nakışların açıkça görülmesini de sağlayabilir ve daha saf bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ancak hâlâ renk tercihi yapamıyorsanız, bizlerin önerisi tıpkı ZÜHRE Beli Kuşaklı Kapüşon Detaylı Koyu Bej Giy Çık modelinde olduğu gibi beyaz ve bej rengine ağırlık vermeniz şeklinde olacaktır. Beyaz ve bej rengi arasında yapılan seçimler, saflığın ve uyumun rengidir. Dinlendirici bir yönü vardır ve güvenilir biri olduğunuzu açıkça göstermeye yardımcıdır. Koyu kahve, kiremit rengi, kırmızı, mavi, yeşil ve turuncuya uyumlu olan bej; belirli bir mevsime ait olmadığı için yaz ve kış ayrımı yapmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kırmızı ile elde edilen canlı görünüm ilkbahar ve yaz mevsimindeki gerekli canlılığı elde etmenizi sağlarken; bulunduğunuz konuma göre kombini bejin tonları, kahverengi veya vizon ile tamamlayabilirsiniz.

Yakada Farklılık: Mono

Kap modellerinde doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayan, günlük kullanıma özel olarak geliştirilen Mono Yaka, yaz aylarında sokakları süslüyor. Üstelik nar çiçeği gibi canlı renk seçenekleri, bahçedeki en güzel çiçeklerin arasından sıyrılmanızı ve yeni açmış bir çiçek gibi görünmenizi sağlar. Bu tür bir öneride krem renkli kıyafetler kullanarak modelin kendini daha fazla ön plana atması önemlidir. Aksesuar seçmek ve bu görüntüyü bozmak yerine sahnedeki ışığın tamamen bir model üzerinden dağılmasını sağlamalı ve kendinizi tek bir parça halinde göstermelisiniz. İç giyimde tercih edilecek krem, beyaz veya açık yumuşak tonlar, ayakkabı ve başörtünüze de yansıtılmalıdır. Bunun dışında çantanızın rengi nar çiçeği ile uyumlu renkler olmalı. Bu renkler sırasıyla; beyaz, füme, gümüş, pudra, dore, su yeşili, siyah ve krem olarak listelenebilir. Mutluluğun bir simgesi haline gelen nar çiçeği rengi, hayat dolu olduğunuzu aktarmanın en güzel yoludur. Sizlerde tıpkı ZÜHRE Bel Bağlamalı Yeşil Giy Çık  modelinde olduğu gibi ilkbaharı karşılamak ve yaza cıvıl cıvıl bir seçenekle girmek için, farklı tasarım ve renkleri deneyebilirsiniz. Örnek modele bakarak benzer renkleri uygulamak ve 2021 yılının yazına merhaba demek, artık çok daha kolay…

Etiketler: E-Ticaret,Zühre
Şubat 03, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR