2021 Elbise Modelleri

2021 Elbise Modelleri

Elbise, tasarımına göre kişiye belirli bir karakter algısı yaratmada en iyi seçenektir. Ciddi, neşeli veya hareketli gibi betimlemeler, seçilen giysi ve renge bağlıdır. Her zaman bir adım önde olmak isteyen kadınlar için 2021’de elbise modelleri, bazen minimal, bazen sportif, bazen de parlak bir dokunuşlara sahip olacak. Etkileyici ve rahat olmanın bir yolu olan elbiseler, bu yıl birçok detay ile belirgin farklar yaratmanıza yardım edecek. Sizler de bir başka olmak istiyorsanız; gelin hep birlikte bu yıl gardıropları nasıl ve ne gibi elbiselerle dolduracağımıza yakından bakalım.

Elbise Her İhtiyaca Cevap Verir

Kapalı veya tesettür giyimi tercih eden kadınlar genellikle vücuduna yapışmayan giysi türlerine yönelim gösterirler. Vücut hatlarının belirginleşmesine izin vermeyen elbiseler ilk tercihleri olur. Ayrıca bu elbiseler kullanımda hareket kısıtlılığı yaşatmamasıyla da gözdedir. Ziyaret edilen ortamın atmosferine göre farklı imajlar yakalanmasında kullanıcıyı destekler. Bir özel davet için ya da günlük kullanım için elbise, önemli bir kurtarıcınız olur. Üstelik küçük dokunuşlar üzerinden spor bir görünümden özel kıyafete kadar değişebilen yapısı, bir değil birden fazla elbise modeline sahip olmanıza olanak sağlar.

Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Eğer günlük kullanımda kullanmak amacıyla araştırdığınız elbise modelleri, çok fazla gösterişli ise, bu tercihiniz o gün içinde bulunmuş olduğunuz ortam ve sizi alakasız gösterecektir. Bunun yanında özel günlerde kullanılması daha uygun oturaklı modeller yerine günlük giyimde daha çok kullanılan, keten gibi hafif bir kumaş kullanılarak üretilen modeller, ortama ait olmadığınız hakkında sinyalleri çabucak ortamdaki diğer kişilere iletmektedir. Bu nedenle elbise seçiminde giyeceğiniz mekana göre seçim yapmaya özen göstermeniz en doğrusudur.

İşinizi kolaylaştıracak etmenlerde bir tanesi de o senenin modasının kurallarına ve o seneki trendlere uymanızdır. Elbette bunu başarmak zor olabiliyor. Bu nedenle trendler ile uyumlu bir görünüş yakalayamamaktan korkan kişiler için güzel bir haberimiz var. Her ne kadar elbise modelleri artık trend olmasa da aksesuar lar gibi diğer parçalarla destekleyebileceğiniz elbiseleriniz o senenin trendini çok daha rahat yakalamanıza yardımcı olur. Dolayısıyla elbiselerinizden hemen vazgeçmenize gerek kalmaz. Özel olarak da düz renk elbiselerinizden. Çünkü düz renkli olan elbiseler, her senenin modasına uymaktadır.

Renk ve model üzerindeki seçimleriniz, cilt renginize ve vücut tipinize de uyum sağlamalıdır. Koyu ten renkli bir kadında açık renk bir elbisenin fazla ön planda olacağı düşünülür ise, tercihler nerede ve nasıl görünmek istediğinize bağlı olarak yapılmalıdır. Aynı zamanda soluk tenli bir kadın, soluk renk bir elbise seçtiği zaman yorgun gözükeceği için ışıltılı gülümsemesine rağmen istediği görünüşü yakalayamaz. Bu sebeple renklere dikkat etmeliyiz!

Rengin öneminin arkasından tarzın da renk gibi önemli bir etken olduğunu hatırlamakta fayda var. Geniş dar ve tasarım bakımından vücut ile bütünlük oluşturan modeller, sizleri içinde bulunmuş olduğunuz yerlerde zarafetiniz ile öne çıkaracaktır.

Deri Detaylı Camel Uzun Elbise

Yukarıdaki görsele tıklayarak ürünümüze ulaşabilirsiniz.

Trend Elbiseler

Tek renk üzerinden üretilen sade tasarımların yanı sıra ikiden fazla rengin bir araya gelerek hareket kazandırdığı elbise modelleri; bu yıl kiremit rengi, siyah, hardal, saks mavisi, kırmızı ve bej renklerini gururla taşıyor. Tasarım yönünden modacıların, kadınların isteklerine kulak kabartmaya devam ettiği süreçlerde plise detaylar mevsim ayırt etmeksizin üretimden geçmektedir. Tasarımsal olarak kuvvetli bir görüntüye neden olan pul payet, önden çıtçıt, kemer ve deri detayına sahip olan pek çok model; özel günler için balon kol, işleme ve çiçek işleme seçenekleri altında geliştirilmiştir. Bu tür elbiseler kendi farkını ortaya çıkardığı gibi destekçi unsurlarla kişiyi tepeden tırnağa değiştirmek adına ideal.

Taşlı Elbise Modelleri

Küçükten büyüğe ilgi çekmeye devam eden taşlar, parlaklığı sayesinde elbiselere ekstra bir şıklık sağlar. Kullanım bakımından elbisenin bir bölümünü öne çıkarır veya elbiseyle tamamen bütünleşir. Renk seçimlerinde özellikle siyah gibi ağır renkler daha asil bir görünüm sağlayacağı için, özel günlerde gerçek şıklığın en iyi öğretmeni olur. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli madde elbisenin üzerindeki taşların sıklığı ve kalitesidir.

Sade tasarımlarda tercih edilen taşlar, elbiseyle bütünlük kazanıyorsa şık ve canlı bir görünüm kazanmanıza yardım eder. Ancak taşlar elbiseyi tamamen sarıyorsa görünüm daha abartılı olacaktır. Abartılı bir görünüm ise günlük kullanımlara uygun değildir. Gün içinde evde, dışarıda ve iş yerinde tercihinizi belirli alana toplanan taşlardan yapmalısınız. Lakin aradığınız seçenek özel bir gece için ise önerebileceğimiz ZÜHRE Taşlı Tokalı Kemerli Elbise Siyah elbise modeli olacak. Yalnızca üst kısmında kullanılan taşlar ile abartısız bir görünüm sağlarken; tül ve tokalı kemer kullanımı dikkati etek kısmına da toplar. Şaşırtıcı özelliğe sahip olan bu model öte yandan siyahın asilliğini de olduğu gibi sergilemektedir.

Yaka İşleme Detaylı Uzun Siyah Elbise

Yukarıdaki görsele tıklayarak ürünümüze ulaşabilirsiniz.

İşleme Detaylı Elbise Modelleri

Diğer modellere kıyasla işleme kullanılarak detaylandırılan elbise modelleri, çoğunlukla özel günlerde kadınların ihtiyacını karşılar. Özel gün elbiselerinin farkı; aksesuarlar kıyafetler üzerinde birleştirildiği için, günlük elbiselere oranla detaylı bir tasarıma sahip olmasıdır. Seçimde renklerin aksesuarla uyumu, elbiseyi arka plana atabileceği gibi ön planda günün önemini de kavratabilir.

Ardından renk seçimlerine yoğunlaşmak, yılın trend renklerine ağırlık vermek işinizi kolaylaştırır. ZÜHRE Çiçek İşleme Detaylı Elbise Gold bu yılın favori parçalarından. Gold renginin zarafeti, yıllara meydan okuyan, âdeta her yılın rengi olması sizleri de cezbetmeli. Gold, zenginliği, başarıyı ve yüksek statüyü temsil eder. Doğal parlaklığı nedeniyle dikkat çekici olan renk; bulunduğu havaya sıcaklık da katmaktadır. Rengi diğer seçimlerinizle kombinlemek için başvuracağınız renkler, siyah veya gümüş olarak ikiye ayrılabilir. Siyah, şık bir ayakkabı ya da gümüş bir çanta ile kolayca kombinleyebileceğiniz gold renk işleme detaylı elbise, özel günleriniz için dolabınızın gözde kıyafetlerinden olabilir.

Yeni Yıl, Yeni Dokunuşlar

Yeni bir yılın yeni bir getirisi olduğunu unutmayan kadınlar, çeşitlendirilmiş ve özellikleri yükseltilmiş iddialı elbise modelleri sayesinde 2021’de de ‘yeni bir ben’ diyecekler. Bu yıl trend modeller arasında sıklıkla görmeyi beklediğimiz elbise detaylarına bir ekstra olarak sunduğumuz modeller çok daha fazlasını, konforu ve şıklığı sunmaktadır. Yükseği seven her kadını zirveye taşıyan seçeneklerimiz, her zaman için daha fazla ‘siz’ ve daha fazla ‘ben’ diyecek.

Bir önceki yazımıza https://www.zuhre.com.tr/blog/icerik/esarp-kap-kombinleri linkinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler: E-Ticaret,Zühre
Şubat 03, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR