Pardesünüze En Uygun Eşarp Nasıl Seçilir?

Pardesünüze En Uygun Eşarp Nasıl Seçilir?

Pardesünüze En Uygun Eşarp Nasıl Seçilir?

Bir yandan soğuk havanın devam ettiği, bir taraftan da çokça güneş olan bu günleri yaşadığımız şu mevsimde pardesüler ve birlikte kombinlenen eşarplar sezonun hala vazgeçilmezleri gibi görünüyor.

Modest stilde özel olarak sokak tarzına öncülük eden bu tasarımların içerisinde bulunan bu kombini bir yandan tarz, öte yandan renkleri içerisinde değişiklikler yaparak farklı stillerde giyimlere ulaşmak mümkündür. Eşarbınızı hazırladığınız kombinlerle pardesünüze zıt tonlarda seçebileceğiniz gibi, aynı renklerin değişik tonları ile ton sür ton yaparak zahmetsiz bir stil de yaratabilirsiniz. Bu tarz bir modayı spor stile ya da şık stile de uyarlayabilirsiniz. 

Stilinizi öne çıkaran eşarp modelleri, giyim tarzınıza zamansız bir zarafet katar. Her stile uyumlayabileceğiniz modeller sade bir kombini de canlı bir hale getirebilir. Bazı zamanlar profesyonel bazı zamanlarda spor görünüş yaratmanızı sağlayacak olan modeller, modest stilinizde zahmetsiz bir hava yaratmaktadır. Beğendiğiniz bir modelin pek çok renkteki seçeneklerini kullanarak kıyafetinizde pek fazla değişiklik yapmadan değişiklik kombinler yaratabilirsiniz.

Modern, geleneksel, desenli gibi pek çok değişik stile uyacak pek çok model vardır. Bu modeller değişik günleriniz içerisinde,farklı kombinleriniz ile uyabilmesi amacıyla pek çok alternatif oluşturulmaktadır. Eşarp modelleri tasarımlarına göre ve görünümlerine göre farklı modellere ayrıldıkları gibi kumaş tiplerine göre de farklılaşmaktadır. Kumaş tiplerine göre eşarplar; ipek, tafta, twill dokumalı, vb olarak değişiklik gösterebilir. Desen ve renk kadar kumaşın da tercih edeceğiniz kıyafete uyumlu olması gerekir. Misal, gündelik hayatınızda tercih edebileceğiniz ürünlerle düğün, nişan, davet gibi özel günlere uygun olanlar birbirinden ayrılmalıdır.

Değişik Eşarp Bağlama Modelleri

Model ve tonlardan ayrı olarak değişik bağlama tarzlarıyla da değişik stiller yaratabilirsiniz. Örneğin kürk yakalı bir pardesü ürününe bone şeklinde bir bağlama yakışırken, vatkalı bir pardesü ürününe içeri katlanarak bağlanmış bir tesettür ürünü daha havalı duracaktır. Yakası daha geniş trençkot bir pardesü ürününde ise üzerinde bağlamak daha uyumlu duracaktır.Bütün sezonda tüm stillerde uyumlu olacak farklı stilleri denemek kendinize yakışan tarzı keşfetmenizi sağlayacaktır.

Eşarp bağlama modelleri içinde; üçgen bağlama, bol bağlama, pratik bağlama, tek omuz bağlama, dolama bağlama gibi alternatifler yer almaktadır. Eşarp aksesuarları da kullanarak bağlama stilinizi farklılaştırabilirsiniz.

Üçgen Stili Eşarp Bağlama

En fazla bilinen eşarp bağlama tarzlardan biri olan üçgen tarzı; işte, okulda, arkadaşlarla buluşmalarda, yani canınızın istediği her alanda rahat olacağınız bir modeldir. Eşarbınızı üçgen şeklinde bağlamak için ilk olarak eşarbın sağ üst köşesi ile sol alt köşesini birleştirmektir. Bundan sonrasında elinizde üçgen şeklinde bağlanmış bir eşarbınız olacaktır. 

Daha sonra eşarbınızın geniş parçası kafanızın üstüne gelecek biçimde kafanızı kapatmanız gereklidir. Yani eşarbın iki köşesi omuzlarınız üzerinden aşağı doğru sarkarken üçüncü köşesi ise kafanızın arka kısmında olmalıdır. Kafanın yan tarafında kalan iki kenarı ise çenenizin alt kısmında iğne ya da mıknatısşa sabitleyebilirsiniz. Sonrasında eşarbın aşağı uzanan köşelerinden soldakini omzunuzun üstünden sağa doğru, sağda kalan kısmınıysa omzunuzun üstünden sola tarafa atın. 

Yarattığınız görünüşte eşarbınızın köşeleri sırtınızdan inmeli. Son adımda bahsettiğimiz eşarp köşelerini başınızın arka kısmında sabitleyin. Bu adımda eşarbınızın arka kısmındaki geniş parçayı yukarı kaldırıp köşeleri sabitlemeniz, daha zarif bir görünüş kazanmanızı sağlayacaktır. 

Bol Bağlama

Eşarpları bol biçimde bağlamak için eşarbın sertliği ve duruşu çok önemli. Eşarbın iki tarafını alt kısmından geçirerek ensede aynı noktaya getirerek bağladığınızda hem daha bol bir bağlama öte yandan da pratik bir bağlama görünüşü kazanabilirsiniz.

Pratik Bağlama

Bu bağlama metodu içinde bone de işin içine girdiğinde iki parçalı, bilinmektedir. Çokça pratik bir tasarım olduğunu söyleyebileceğimiz bu modelde hazır modeller kullanılmaktadır. Hazır boneli ve bonesiz olarak ayrılan farklı stillerde şekillenmiş kendiliğinden hazır modeller hazır başörtüsü şeklinde de bilinmektedir. Özel günlerde kuaföre gitmeye ihtiyaç duymadan pratik bir eşarba sahip olmak için bu tasarımı seçebilirsiniz. Aynı zamanda evdeyken bile işlerinizi pratik bir şekilde yönetmenizi sağlayacak bu pratik bağlama metodunu kullanabilirsiniz. Çenenin alt kısmından dikişle bağlandığından dolayı bu eşarp tarzlarını kullanabilmek için tek yapmanız gereken eşarbı başınıza geçirmektir.

Tek Omuz Eşarp Bağlama

Klasik ve şık bir görünüşte olan tek omuz eşarp bağlama metodunda ilk sıra eşarbınızın düz kenarını dört parmak kalınlığında kısmını içeri toplamanız gerekiyor. Sonrasında bone taktığınız kafanızın üzerine eşarbı takabilirsiniz. Ancak bir tarafın öteki taraftan daha uzun olmasına dikkat etmelisiniz. 

Eşarbın başınızın iki yanından aşağı doğru inen kenarlarını boynunuzun çevresinde 1 kere döndürdükten sonra ise uzun kenarı omzunuzun üstünden göğüs kısmınıza doğru inecek biçimde ön tarafa getirin. Diğer kenarsa kafanızın arka kısmında ve sırtınıza inecek biçimde durmalıdır. 

Dolama Eşarp Bağlama

Bir yandan fonksiyonel bir yandan da çokça pratik bir tasarım olan dolama eşarp bağlama metodunu günün herhangi bir vaktinde ve kısa bir vakitte yaparak dışarı çıkmaya hazır hale gelebilirsiniz. Ayrıca bu model, seçebileceğiniz eşarbın kumaşına da bağlı olarak bir davete, akşam yemeğine, düğüne veya yalnızca yürüyüşe bile uygun olabilir. 

Dolama bağlama methodu, adından da anlaşılacağı üzere eşarbın boynunuza dolanması ile şeklini alır. Bu methodu uygulamak için eşarbınızı bir kenarı diğerinden daha kısa olacak şekilde başınıza örtün. Ardından uzun kenarı, diğer kenar ile aynı boya gelecek.

Bağlama tarzları içerisinde seçim yaparken yüz şekliniz de oldukça önem taşır. Suratınız uzun ve yanaklarınız ince ise eşarbın uç kısmını üçgen olarak kullanmanızı önermekteyiz. Eğer suratınız yuvarlak hatlı ise ve yanaklarınız dolgun ise eşarbı şal biçiminde bağlayarak kullanabilirsiniz.

Kış aylarındaki soğuklarda, esintili bahar aylarına geçmeden önce gardroplarda bulunması gereken farklı pardesü ve eşarp seçenekleri için Zühre koleksiyonlarına göz atmayı unutmayın!

Bu yazımızda Pardesünüze En Uygun Eşarp Nasıl Seçilir konusundan bahsettik. Bir önceki yazımıza https://www.zuhre.com.tr/blog/icerik/bedeninize-uygun-tesettur-pardesu-modelleri linkinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler: E-Ticaret,Zühre
Şubat 19, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR