Ferace Modelleri ile Tesettür Giyimde Şıklığı Yakalayın

Ferace Modelleri ile Tesettür Giyimde Şıklığı Yakalayın

Kadın dış giyimin en önemli parçalarından biri olan ferace, günümüzde kadınların adeta gözdesi haline gelmiştir. Özellikle yaz aylarında büyük bir kurtarıcı olan bu parçalar, birbirinden güzel renk ve model seçenekleri ile göz kamaştırır. Kadın giyimin vazgeçilmezlerinden biri olan bu dış giyim ürününün fiyatları oldukça geniş skalaya sahiptir. Bunun en büyük nedeni ise farklı işçilik ve kumaş türlerinin kullanılmasıdır. Kışlık ve yazlık olmak üzere farklı mevsim koşullarına uygun olarak üretilen bu modeller, kadınların kombinlerinde en kurtarıcı parçalardan biridir. Giy-çık pratik bir ürün olmasına ek olarak payetli ya da taşlı modelleri özel günlerde de şık bir şekilde kombinlenebilir.

Değişik ferace modelleri farklı tarzlara uygun olacak şekilde tasarlanır. Özellikle fantezi kumaşlar ve çuha kumaşlar kullanılarak üretilen bu ürünlerde; cep, kapüşon, yarasa kol gibi farklı detaylar bulundurabilir. Modeller arasında en çok tercih edilenler düz ve sade modeller olsa da, bazı modellerde işleme gibi küçük farklı detaylar da bulunur. Tarzınıza ve stilinize uygun olan modelleri inceleyerek, size en çok hitap eden ürünü tercih edebilirsiniz.

Ferace Nedir?

Ferace, geçmişten günümüze kadar en çok tercih edilen kadın dış giyim ürünlerinden biridir. Ferace'nin ortaya çıkışının Osmanlı zamanlarına dayandığı bilinmektedir. İnce bir pardesüyü çağrıştıran ve ayak bileklerine kadar uzanan bir uzunlukta tasarlanan bu ürünler, vücut hatlarını tamamen kapatır. Çoğunlukla sade ve düz renklerde üretilen modellerde en çok tercih edilen renklerden biri siyahtır. Siyahın yanı sıra geniş bir renk seçeneğine sahip olan bu ürünler, her yaştan kadına hitap edecek şekilde tasarlanır.

Dış giyim ürünleri arasında son derece şık ve asil bir görünüme sahip olan bu modeller, en çok tercih edilen kadın giysilerindendir. Pul işlemeli, kemerli , düz ve sade, incili, fermuarlı, taşlı, yarasa kol ve düğmeli modeller gibi çok geniş bir tasarım aralığı söz konusudur. Genellikle kadınların favorisi lacivert ve siyah gibi koyu renkler olsa da bunun dışında açık pembe tonlarındaki modeller de sıkça tercih edilir. Özellikle bahar ve yaz aylarının vazgeçilmez dış kıyafetlerinden olan bu modeller, pardesü ve palto altına giyilerek kış mevsiminde de rahatça kullanılabilir. Kadın giyimin bir trendi haline gelen modeller, görsel güzellik ve rahat bir kullanımının en iyi örneklerinden biridir.

Ferace Kombinleri Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Aslında ferace kombinleri yapmak oldukça kolaydır. Çünkü bu ürünler, boydan boya olan kıyafetlerdir. Giydiğiniz anda ayak bileklerinize kadar tüm vücudunuzu kapatır ve böylece hatlarınızın da kapanmasını sağlar. Fakat bazı çeşitleri daha kısa da olabilir. Bunların altından pantolon veya eteğinizin bir kısmı görünebilir. Bu tarz ayak bileklerinin daha yukarısında biten bir model tercih edecekseniz; alt giyim ürününüzün rengi ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Aynı zamanda bu dış giyim modelleri, daha mevsimlik ve baharlık ürünlerdir. Çok kalın kazakların ve kalın kıyafetlerin üzerine giymek, olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebep olabilir. İnce bir yapıda olduğu için içinize giydiğiniz kıyafetleri olabildiğince sade ve dışarıdan belli olmayacak şekilde tercih ederek, daha hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız aksesuar ürünleri ile kombininizi daha da şıklaştırabilirsiniz.

Kolayca Giyilip Çıkarılabilen Fermuarlı Modeller

Uygun fiyatlardaki spor modellerin yalnızca gençler için değil, tüm yaşlardaki kadınlar için uygundur. Görünüm olarak her zaman şık duran bu ürünler, konforu ön plana çıkaran muhteşem ürünlerdir. Yaşınız kaç olursa olsun, günlük yaşamınızda fermuarlı ve spor modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Özellikle tempolu bir işte çalışıyorsanız, bu ürünler sizin için vazgeçilmez olacaktır.

Dış giyim kategorisinde bulunan modelleri, sürekli olarak giyip çıkarmamız gerekebilir. Açık alanlardan kapalı alanlara geçerken her zaman çıkardığımız dış giyim ürünlerinin, bu nedenle çok rahat olması gerekir. Fermuarlı modeller bunun için en doğru seçeneklerden biridir. Fermuarlı modelleri tercih eden kadınlar diledikleri zaman dış giyim parçalarını çıkararak, günlük kombinleri ile güne devam edebilir.

Tesettür ferace modelleri, özellikle çalışan kadınlar çok uygun bir seçenektir. Evlerinden iş yerlerine gittiklerinde çıkarılan fermuarlı modeller, çok yoğun çalışıldığında ise terlememek amacıyla çıkarılabilir. Bu noktada fermuarlı ürünler tercih etmek işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Siyah Ferace

Yukarıdaki görsele tıklayarak ürünümüze ulaşabilirsiniz.

Sıcak Yaz Aylarında Rahatça Kullanabileceğiniz Modeller

Sıcak yaz günleri yaklaşırken dış giyim kategorisinde yer alan ürünleri kullanmak çok daha zor bir hal alır. Üzerinize herhangi bir giysi almadan dışarı çıkamayacağınız için yaz günlerine uygun modeller arasından seçim yapmanız gerekir. Yaz aylarında tercih edilen modellerin ise kalın kumaştan olmaması çok önemlidir. Oldukça ince bir yapıya sahip olsalar bile kışlık kumaşlar terlemeye yol açabilir. Bu nedenle mutlaka özel kumaşlardan elde edilmiş olan yazlık kumaşlar tercih edilmelidir.

Zühre markası, bu konuda son derece hassas davranan ve sizler için muhteşem modeller sunan adreslerin başında gelir. Yaz aylarında sayısı artan düğünlerde Zühre marka taşlı ferace modellerini tercih ederek, şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz.

Soğuk Kış Günlerinde Koruyuculuk

Ülkemizin büyük bir kısmında kış aylarının çok çetin ve soğuk geçtiği herkes tarafından bilinir. Bu nedenle eğer kış aylarına uygun kıyafetler seçmezsek çok ciddi sağlık sorunları yaşama ihtimalimiz fazladır. Dış giyim kategorisinin adeta göz bebeği olan ferace modelleri arasından karar verirken kışlık ürünlere gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. İçinde bulunulan mevsime uygun kumaştan üretilen ürünleri satın aldığınızda, soğuktan muhteşem bir şekilde korunabilirsiniz.

Kış aylarında kullanılacak modeller tercih edilirken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, kalınlığı ve soğuktan ne kadar iyi bir şekilde koruduğudur. Fakat soğuktan koruması için daha kalın bir kumaştan üretilen modeller ağır olmaya başlarlarsa, kullanışlı olmaktan çok uzak kalacaklardır. Hem hafif hem de şık modeller arıyorsanız sitemizdeki modelleri tercih edebilirsiniz.

Taş İşlemeli Siyah Ferace

Yukarıdaki görsele tıklayarak ürünümüze ulaşabilirsiniz.

Rahat Kullanım İmkanı

Zühre taşlı ferace modelleri, modern tasarımları ve harika renk seçenekleriyle göz kamaştırır. Elbise şeklinde olan modeller rahat bir kombin olanağı sunarken diğer kıyafetlerle birlikte giyilen modeller şıklık tamamlamada son derece başarılıdırlar. Bu dış giyim ürününün kullanımında en büyük avantajlardan biri, pek çok kıyafet ürünüyle rahat bir şekilde kombin yapabilme imkanının olmasıdır. Altına uzun etekler, dökümlü pantolonlar, tunikler, gömlek ya da bluzlar ile rahatlıkla giyilebilir. Bu nedenle kadınların hazırlanması da oldukça pratik bir hale gelir. Bu kullanışlı dış giyim ürünü sayesinde hem rahat bir kombin yapma imkanı oluşur hem de tesettür kombinlerine uygun bir şıklık elde edilir.

Ferace modelleri son derece şık ve asil bir görünüme sahip olan dış giyim giysilerindendir. Zühre marka taş işlemeli modeller, kemerli modeller, düz ve sade tasarımlar, incili tasarımlar, fermuarlı modeller, yarasa kol modeller ve düğmeli modeller gibi çok geniş bir tasarım yelpazesi söz konusudur. Genellikle lacivert ve siyah renkler kadınların favorisi olsa da bunun dışında açık pembe tonlarındaki modeller de sıklıkla tercih edilmektedir. Bahar ve yaz aylarının vazgeçilmez dış kıyafetlerinden olan feraceler, pardesü ve palto altına giyilerek kış mevsiminde de kullanılabilir. Günümüzde kadın giyimin bir trendi haline gelen bu modeller, görsel güzelliğe ve rahat bir kullanıma sahip olan en iyi örneklerden biridir.

Bir önceki yazımıza https://www.zuhre.com.tr/blog/icerik/2021-yaz-sezonu-sal-modelleri linkinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler: Ferace Modelleri ile Tesettür Giyimde Şıklığı Yakalayın
Haziran 29, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR