2021 Yaz Sezonu Şal Modelleri

2021 Yaz Sezonu Şal Modelleri

2021 yaz sezonu şal modelleri kendisini hem kumaşta hem de renklerde göstermektedir. Günümüzde çoğu kadının gözdesi olan şalların pek çok çeşidi bulunur. Şalların birçok farklı tasarımı vardır. Böylece kadınlar kendilerine yakışabilecek en uygun ve en şık şal modelleri arasından kendisine en uygun modeli kolayca seçebilir. Şal, kadın giyim kombinlerini renklendiren en kullanışlı aksesuarlardan biridir. Desenleri, renkleri, farklı dokuları ve kullanım alanları ile her kadının dolabında olması gereken şallar; şıklığı tamamlamak ve soğuktan korumak için kadın giyimde sıkça tercih edilir.

Şallar arasında günlük kullanımın yanında düğün için özel olan modeller de vardır. Aynı zamanda farklı bağlama çeşitleri ile birlikte kullanışlılık kazanır. Tek bir şal modeli ile birçok kombin yapmak ve farklı görünümler elde etmek mümkündür. Şallar, rahat ve kullanımı kolay olduğu için eşarplardan daha çok tercih edilir. Kadın giyimde modanın bir parçası haline gelen 2021 yaz sezonu şal modelleri, her tarza ve yaş grubuna uygun olduğu için sıkça araştırılan bir konudur.

2021 Yaz Sezonu Şal Renkleri

Şallar, farklı renkleri ve kumaşları ile her mevsim kullanılacak şekilde tasarlanır. 2021 yaz sezonu şal modelleri cıvıl cıvıl renkleri ile yazın enerjisini yansıtmayı kolaylaştırır. Kışın genellikle şallar koyu ve mat renkler ile tercih edilir. Yaz aylarında ise; çiçek desenli, rengarenk şallar tercih etmek kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlar.

Kendi tarzını yansıtmayı seven kadınlar, her dönem şal modellerini takip etmelidir. Zühre kataloglarında, her tarza ve yaş grubuna uygun şal ve eşarp modelleri bulunur. Zühre, şallarını her mevsime özel farklı renk ve kumaş türleri ile tasarlar.

Kadınların günlük kombinlerinin önemli bir parçası olan şallar, genellikle ten rengine ve giyilen kıyafete uyumlu bir şekilde seçilmelidir. Estetik bir görünüm elde etmek ve güzelliğini ortaya çıkarmak isteyen kadınların kendisine uygun renklerde şallar seçmesi gerekir.

Püskül Detaylı Yeşil Şal

Yukarıdaki görsele tıklayarak ürünümüze ulaşabilirsiniz. 

Ten Rengine Uygun Şal Renkleri

2021 yaz sezonu şal modelleri seçerken ilk olarak ten rengine uygun renkler tercih edilmelidir. Ten rengine uygun şal seçimi yapmak, hem yüz güzelliğini ortaya çıkarır hem de daha canlı ve havalı bir tarz yaratmanızı sağlar. Ten rengine göre seçilmesi gereken şal renkleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Açık tenli kadınlara uygun en ideal şal renkleri: pembe, siyah, gri, kırmızı, lila, mor, yeşil ve pastel tonları olarak sıralanır.
  • Kumral tenli kadınlar ise lacivert, yeşil, bordo ve krem gibi renkleri tercih etmelidir. Aynı zamanda, siyah, hardal ve kahve tonları da kumral tenlerle uyum sağlar. Bu renk şallar ile yapacağınız hafif makyaj yüzünüze canlılık katar.
  • Esmer ten rengine sahip kadınlar için en uygun şal renkleri: gece mavisi, pudra ve yeşilin tonları olarak sıralanır. Özellikle bu renkleri desenli şallarda kullanmak, esmer kadınlara çok yakışır.

Ten rengine uygun şal seçmek için en uygun zaman gündüz saatleridir. Çünkü gün ışığında şal rengi ve ten uyumu daha iyi gözlemlenir. Aynı zamanda cilt rengine uygun fondöten seçmeniz de şal ile olan uyumu artırır.

Kıyafete Uygun Şal Renkleri

Kadın giyimde en önemli faktör uyumdur. Şal alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus da kıyafet ile uyumun sağlanmasıdır. Kıyafete uygun olmayan bir şalın kullanılması rüküş bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Şalın, kıyafet ile uyumlu olması için rengi ile birlikte desenine de önem vermeniz gerekir.

Spor tarzda kıyafetleri tercih eden kadınlar, şal seçimini düz renklerden yana kullanmalıdır. Aynı zamanda düz renk sade kıyafetlerin üzerine geometrik desenli şallar da kullanılabilir. 2021 yaz sezonu şal modelleri için uygun olan şifon şallar tercih edilmelidir. Spor tarzı için ideal kumaş olan şifon şallar, ince yapısı sayesinde yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilir.

Kadın giyimin bir diğer önemli parçası da abiyelerdir. Abiye modeline uygum şal seçimi yapmak için şalın desenini, rengini ve kumaşını göz önünde bulundurmak gerekir. Koyu renkli abiye modelleri için en ideal şal renkleri pastel tonlarıdır. Lacivert renk abiyelere ise turuncu ve gold renkler uyum sağlar. Parlak bir görünüme sahip olan saten ve tafta şallar da abiye modelleri ile tercih edilebilir.

Şal Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2021 yaz sezonu şal modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Özellik kendi tarzını yansıtmak isteyen kadınların vazgeçilmez bir parçası olan şalların birçok modeli bulunur. Sayısız şal modelleri arasından kendinize en uygununu seçmek oldukça özen ve dikkat gerektiren bir iştir. Şal alırken dikkat edilmesi gereken hususlar dendiğinde; giyilen kıyafetler ile uyum, kumaş türü, kalite ve yüz hatlarına uygun olması gibi birçok detay akla gelir.

Şal seçiminde başlıca dikkat edilmesi gereken faktör kumaş türüdür. Saç ve kafa derisi açısından sağlıklı kumaşlar tercih edilmelidir. Bu seçim sonrasında diğer önemli husus ise kumaş türünün mevsim ile uyumudur. Yaz ayları için terletmeyen kumaş türleri seçilmelidir.

2021 yaz sezonu şal modelleri alırken renk ve model uyumuna dikkat etmek gerekir. Şal alırken akla bu ürün ile birlikte kullanılacak kıyafetler gelir. Bu yüzden, giyilecek kıyafet ile şal deseninin ve renginin uyumlu olması gerekir. Böylece daha zevkli ve kusursuz bir görünüm elde edilir. Aynı şekilde yapılan makyaj da şal rengi ve deseni ile uyum sağlamalıdır. Zühre marka başörtüsü modelleri, terletmeyen kaliteli kumaşlar ile üretilir. Renkleri ve desenleri ile farklı tarzlara hitap eder.

Püskül Detaylı Kahve Şal

Yukarıdaki görsele tıklayarak ürünümüze ulaşabilirsiniz.

Şal Bağlama Teknikleri

2021 yaz sezonu şal modelleri bağlama teknikleri ile farklı tarzlar ortaya çıkarmak mümkündür. Günümüzde şıklığı ve rahatlığı sayesinde daha fazla tercih edilen şallar, istenilen şekillere kolayca girebilmesi nedeniyle kadın giyimin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Farklı şal modellerinin tasarlanması ile birlikte şal bağlama teknikleri de gelişti. Kolay birkaç adımla tamamlanan ve fazla zaman almayan bu teknikler ile kombinlerinizi daha kusursuz bir hale getirebilirsiniz.

Basit şal bağlama, şal bağlama teknikleri arasında ilk sırada yer alır. Bu teknik ile pratik bir şekilde hoş bir görüntü elde edilir. Öncelikle tamamen açtığınız şalı kabaca örtün. Şalın her iki ucunu iğne yardımıyla çenenizin altında birleştirdikten sonra basitçe bağlayın. Son olarak şalın sağ ucunu sol omuza, sol ucunu ise sağ omzunuzun arkasına atın. Böylece kısa sürede kolayca şalınızı bağlayabilirsiniz.

Bir diğer şal bağlama tekniği de tek bir tarafa sabitlenen şal bağlama yöntemidir. Bu teknik için öncelikle basit şal bağlama tekniğindeki gibi şalın her iki tarafı çene altında tutturulur. Daha sonra şalın herhangi bir ucu başın arkasından kulak hizası üzerinde sabitlenir.

Yüz Şekline Göre Şal Bağlama Teknikleri

2021 yaz sezonu şal modelleri için en ideal olanı yüz şekline göre şal bağlama tekniklerinin uygulanmasıdır. Farklı yüz şekillerine sahip kadınlar için ayrı ayrı şal bağlama yöntemleri vardır. Bu yöntemler sayesinde yüz güzelliği daha fazla ön plana çıkar.

1. Oval Yüz İçin

Oval bir yüze sahipseniz, sade şal modelleri yüzünüzün hatlarını daha fazla ön plana çıkarır. Bu yüz tipi için şal bağlarken, boyun kısmının daha gevşek bağlanması tercih edilmelidir.

2. Üçgen Yüz İçin

Üçgen yüzlerde alın kısmı daha dar olur. Bu nedenle alın kısmı ön plana çıkarılmalıdır. Üçgen yüz tipine sahip kadınların şalını bağlarken üçgen bir şekil vermesi tavsiye edilir. Bu bağlama tekniği için şalı çenenizin tam ortasından iğnelemeniz gerekir. Böylece yüzünüz daha orantılı görünür.

3. Dikdörtgen ve Kare Yüz İçin

Dikdörtgen ve kare yüz tipine sahip kadınlar mutlaka bone kullanmalıdır. Şalın altında görünen bone, yüzün alanını daraltır. Böylece daha oval bir görünüm elde edilir. Ayrıca sıkı bir bağlama tekniği tercih edilmelidir.

Bu yazımızda 2021 yaz sezonu şal modelleri konusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://www.zuhre.com.tr/blog/icerik/abiye-secerken-nelere-dikkat-edilmeli linkinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler: 2021 Yaz Sezonu Şal Modelleri
Haziran 18, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR