Moda Sektörünün Profesyonelleri Kazakistan’da buluştu

Moda Sektörünün Profesyonelleri Kazakistan’da buluştu

 

Kazakistan’ın Almatı şehrinde gerçekleşmiş olan Central Asia Fashion Show bilinen diğer adıyla CATEXPO, bu yıl moda sektörünün tüm önemli insanlarını aynı platformda ve tek bir çatı altında buluşturdu. 16 ile 18 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen bu etkinlikte Zühre, 2018-2019 sonbahar kış sezonunda yer alan birbirinden özgün çizimleri düzenlediği küçük bir fashion show ile ziyaretçilerine sergiledi.

Tesettür giyim sektörünün bir numaralı markalarından Zühre Giyim’in Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Ekin, 2018 yılında sektör Türkiye’nin bu sektörde kalıcılığını güçlendirecek çalışmalar yaptıklarını ve CAF Central Asia Fashion Show’a katılarak pazar payını genişletecek bağlantılar kurduklarını belirtti. 

Küresel arenadaki konumumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz

Kurulduğu günden bu yana tesettür giyim sektöründe gittikçe hızla büyüyerek faaliyetlerine devam eden Zühre’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Ekin“Zühre olarak; tesettür giyim endüstrisindeki benzersiz tasarımlarımızla küresel arenadaki yerimizi güçlendirmeyi hedefledik. Orta Asya’daki Türki Cumhuriyetler sayesinde Asya’ya açılmamızda CATEXPO bizim için çok etkili bir platform oldu. Fuarda yurt dışından katılan 150’den fazla uluslararası alıcı ile iletişim kurma imkanı yakaladık. Halihazırda 4  farklı kıtadan toplamda  24 ülkede 150’den fazla farklı satış noktası ile hizmet veriyoruz. Yeni tasarımlar ve çizimler üzerine yoğunlaşarak, dünyadaki pazar payımızı ve şube sayımızı artırarak büyümemizi sürdürüyoruz’’ dedi. 

Fuar etkinliği süresince gerçekleştirilen ‘Business Programme’ çerçevesinde alıcılar, marka sahipleri ve toptancılar için iki günlük yoğun network toplantıları gerçekleştirildi. Çeşitli etkinlikler, odak grup çalışmaları, uzman konuşması, alanında öncü uluslararası ve ulusal ağ temsilcileri ile yapılan toplantılar sayesinde katılım sağlayan firmalar sektördeki tüm yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip etme fırsatı yakaladılar.

 

Alanında bir numara olan profesyonellerin network kurması için oluşturulmuş ideal bir zemin yaratan CATEXPO Fuarı’nın İtalya, Fransa, Yunanistan, Portekiz, İspanya, Rusya, Türkiye, Letonya, Litvanya, İngiltere, Polonya, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Belarus, Romanya olmak üzere 20’ye yakın ülkeden 150'den fazla direkt katılımcısı bulunuyor ve ağırlıklı olarak Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Rusya ve BDT ülkeleri tarafından ziyaret geliyor


Bir önceki yazımıza https://www.zuhre.com.tr/blog/icerik/zuhre-den-genclere-ozel-koleksiyon linkimizden ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler: moda,tesettür giyim
Nisan 19, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR