Çantanızda Olmazsa Olmaz Eşyalar

Çantanızda Olmazsa Olmaz Eşyalar

Gün içerisinde pek çok araç gerece gereksinim duyarız. Bu eşyaları rahat bir şekilde muhafaza etmek ve taşımak için çantalar oldukça gereklidir. Yanınızda bulundurmak istediğiniz eşyaları taşıma konforu sunmasının yanı sıra çantalar güzel ve şık kombin tamamlayıcılardır.

Günlük yaşamda kadınlar, erkeklere nazaran daha sık aralıklarla ve daha çok çanta kullanırlar. Bu sebeple kadın çantaları renk ve boyut anlamında daha çeşitli seçenekler içerebilir. Zühre farklı ihtiyaç, beğeni ve bütçeleri gözeterek çanta alternatifleri tasarlar. Çeşitli boyut, renk ve kapasite seçeneklerine sahip çanta ve cüzdanları günlük ihtiyacınıza ve kıyafetinize göre tercih edebilirsiniz. Boyutu fark etmeksizin her çantada bulunması gereken bazı eşyalar ve ürün grupları bulunur. Peki, çantanızda olmazsa olmaz eşyalar hangileridir?

Siyah Kadın Omuz Çantası

ZÜHRE Logolu Kilitli Siyah Kadın Omuz Çantası Z0275 ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

Hijyen ve Sağlık Ürünleri

Günlük yaşamda istemli ya da fark etmeden pek çok yüzeye temas edersiniz. Bu yüzeyler temiz gözükse dahi üzerinde çeşitli mikroplar ve toz zerrecikleri bulunabilir. Elinizle birlikte vücudunuza ve özellikle yüzünüze taşınan kir sizi hasta edebilir. Ayrıca, bazı kir ve tozlar kişi bazlı alerji de oluşturabilir. Bu sebeple el temizliği oldukça önemlidir.

Ellerinizi temizlemek için su ve sabunla yıkamalısınız. Ancak her ortamda lavabo bulunmayabilir ya da lavaboya erişiminiz mümkün olmayabilir. Böyle anlarda kullanmak için antibakteriyel jel, kolonya ya da ıslak mendil taşımayı tercih edebilirsiniz. Ek olarak, kuru mendil taşıyarak temizleme işleminin ardından ellerinizi kurulayabilirsiniz. Çanta boyutları ve kullanımları değişken olabildiğinden bu ürünlerin de boyut seçenekleri oldukça fazladır. İster cüzdan tipi çanta isterse büyük el çantaları tercih edin; ihtiyacınızı karşılayacak hijyen ürününe kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hijyen ürünlerini taşımak için küçük kutu ve kaplar da bulunur. Bu kutular yardımıyla çanta içerisinde kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Dilerseniz Zühre’nin tasarladığı cepli ve gözlü çanta modellerini tercih ederek bir bölmeyi hijyen ürünlerini ayırmak için kullanabilirsiniz. Çantanızda olmazsa olmaz eşyalara düzenli olarak kullandığınız ilaç ve vitamin kutuları da eklenebilir. Yürüyüş ve gezilerde her ihtimale karşın yara bandı ya da çanta boy ilkyardım kiti taşımayı tercih edebilirsiniz. Bir anda ortaya çıkabilecek ağrılar için doktor tavsiyesi dahilinde ağrı kesici de taşıyabilirsiniz.

Kişisel Bakım Ürünleri

Her ortam için ilk intiba önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Temiz ve düzgün bir giyimi destekleyecek en önemli faktör hoş bir kokudur. Günlük yaşamın koşuşturmasında pek çok kez terleyebilirsiniz. Böyle anlarda kullanabilmek için çantanızda kişisel bakım ürünleri taşımalısınız.

Daha iyi bir koku için çantanızda olmazsa olmaz eşyalar arasına roll on, deodorant ve parfüm girer. Farklı mevsimlere ve farklı ortamlara uygun koku seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Koku üzerine tasarlanan tüm kişisel bakım ürünlerinin taşıma kolaylığı sağlaması açısından çeşitli boyut ve kapasite seçenekleri bulunur. Vücudun en çok hava ile temas eden bölümü yüz ve ellerdir. Yazın sıcak, kışın soğuk hava sebebiyle cildin nem dengesi bozulabilir. Özellikle kuru cilt yapısına sahip kişilerin belirli aralıklarla cildini nemlendirmesi gerekir. Çantanızda olmazsa olmaz eşyalar arasına dudak, yüz ve el nemlendiricisi girebilir. Cilt yapınıza ve bakım rutininize bağlı olarak hepsini ya da yalnızca ekstra ihtiyaç duyduğunuz bir tanesini yanınızda taşıyabilirsiniz.

Havaların ısınmasıyla birlikte özellikle yüz bölgesi oldukça fazla ölçüde güneşe maruz kalır. Güneşin iyi ve besleyici taraflarının yanı sıra cildi yıpratan ışınları da vardır. Her mevsim güneş kremi kullanmak cilt yapısına iyi gelebilir. Ancak yaz mevsiminde mutlaka güneş kremi kullanılması gerekir. Belirli aralıklarla güneş kremini tazeleyerek güneşin zararlı etkilerinden korunabilirsiniz. Zühre’nin küçük, orta ve büyük boy seçeneklerine sahip çantalarından günün ihtiyaçlarına en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Kozmetik Ürünleri

Kadınlar pek çok sebebe bağlı olarak makyaj yapabilir. Ancak kozmetik ürünleri günün temposuna yetişmekte güçlük çekebilir. Böyle zamanlarda makyajın tazelenmesi gerekir. Makyaj tazelemek için küçük bir makyaj kiti ya da mini makyaj çantası hazırlanabilir. Yüz makyajını sabitleseniz de bir şeyler yiyip içtikten sonra dudak makyajı cansız gözükebilir ya da tamamen silinebilir. Günlük makyajınız için gerekli olan kozmetik ürünlerini yanınızda taşıyabilirsiniz. Çantanızda olmazsa olmaz eşyalara makyaj temizleme mendili ve aynayı da dahil edebilirsiniz.

Ayrıca, saçınızda yapmak istediğiniz değişikliklere karşın toka taşıyabilirsiniz. Özellikle sıcak ya da rüzgarlı havalarda toka taşıyarak saçınızın dağılmasını önleyebilirsiniz. Kısa yolculuklar için şık ve taşıma rahatlığı sunan Zühre’nin omuz askılı çantalarını tercih edebilirsiniz.

Elektronik Eşyalar ve Resmi Evraklar

Teknolojik gelişmelerin anlık olarak seyir göstermesi ve gün içerisinde yapılan tüm işlemlerin elektronik sistemlerce kaydedilmesi elektronik cihaz kullanımını günlük hayatın gereklilikleri arasına sokar. Bu sebeple çantanızda olmazsa olmaz eşyalar arasında elektronik cihazlar da bulunur. İhtiyacınıza bağlı olarak telefon, tablet, bilgisayar, şarj aleti gibi sıklıkla kullanılan ürünleri taşımak isteyebilirsiniz. Zühre’nin büyük boy çanta seçeneklerini değerlendirerek elektronik cihazlarınızı rahatlıkla gittiğiniz yere götürebilirsiniz.

Günün uzun saatlerini ev ortamından uzakta geçiriyorsanız çok bölmeli çanta modellerini değerlendirebilirsiniz. Bölmeli çantalar sayesinde yanınızda taşımak durumunda olduğunuz evrakları diğer eşyalarınızdan ve özellikle sıvı temasından korumuş olursunuz. Kimlik, pasaport, ehliyet, kredi kartı ve nakit para çantanızda olmazsa olmaz eşyalardandır. Bu evrak ve gereçlere ek olarak bir seyahat hali söz konusuysa biletleri de çantada ayrı bir şekilde muhafaza etmeniz gerekir. Zühre Giyim’in özenle tasarladığı el, kol ve omuz çantalarından aradığınız kapasiteyle uyumlu olanları değerlendirebilirsiniz.

Taba Kadın El ve Omuz Çantası

ZÜHRE Logolu Taba Kadın El ve Omuz Çantası Z0267 ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

Her Çantada Olması Gereken Bazı Eşyalar

Çanta seçerken birçok farklı parametreden yararlanabilirsiniz. Gün içerisinde taşımanız gereken eşyalar, kıyafetiniz, beğenileriniz bu kriterlerden öncelikli olanlarıdır.

Çantanızda olmazsa olmaz eşyalar arasında sıralama yaparken gözden kaçırdığınız bazı gerekli eşyalar olabilir. Örneğin; her ihtimale karşın kağıt ve kalem taşıyabilirsiniz. Not almak isteyebilirsiniz, elektronik cihaz kullanmaktan yorulabilirsiniz ya da elektronik bir cihaza erişemiyorken aklınıza gelen fikirleri saklamak isteyebilirsiniz. Bu yönüyle küçük bir not defteri ve kalem oldukça işlevsel olabilir.

Okuduğunuz ya da üzerinde çalışmalar yaptığınız kitapları yanınızda taşımak isteyebilirsiniz. Farklı çalışma ortamı verimliliği artırabilir. Naneli sakız ya da şeker taşıyabilirsiniz. Hem ferah hissetmek hem de bir şeyler yiyip içtikten sonra nefesinizi tazelemek için nane aromalı ürünleri tercih edebilirsiniz. Çantalarda rahatlıkla taşınabilmesi için küçük ambalajlı ürünleri değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca, herhangi bir toplu taşıma aracında mide bulantısı yaşama riskine karşı da nane aromalı ürünler taşıyabilirsiniz. Yüksek tempolu hareket gerektiren eylemler yapacaksanız yedek kıyafet taşıyabilirsiniz. Böylece temiz ve şık görünümünüzü korumayı sürdürürsünüz. Her ihtimale karşı çanta boy dikiş seti taşıyabilirsiniz. Özellikle uzun süren yolculuklara çıkarken kolaylık sağlayabilir.

Bir önceki yazımıza https://www.zuhre.com.tr/blog/icerik/cantanizin-boyuna-gore-cuzdan-modelleri-secimi linkinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler: Çantanızda Olmazsa Olmaz Eşyalar
Aralık 07, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR