Tesettür Modasında Yükselen Trend: Floral Tasarımlar

Tesettür Modasında Yükselen Trend: Floral Tasarımlar

2018 ilkbahar ve yaz sezonunun gelmesiyle tesettür giyimde modanın trendleri belli oldu. Bu sezon tesettür giyim içerisinde floral desen rüzgarları esecek gibi görünüyor. 2004 senesinden beri tesettür giyim içerisindeki modernliği ve kaliteli malzemelerden yapılmış ürünleri ile muhafazakar tekstilin öncüsü olan Zühre’nin bu yeni sezon için hazırlamış olduğu modellerinde pembe, mor, mavi, yeşil, sarı ve benzeri floral renklerin hâkim olduğu ve ışıl ışıl parçaların tesettür giyim içinde tercih edildiği görülmekte.

Zühre 2018 ilkbahar-yaz koleksiyonu içerisinde renkler öne çıkıyor

2018 sezonunda tekstilden kozmetiğe kadar birçok alan içinde güneşin sıcaklığını hissettiren canlı renkler ve çiçek desenli ürünler tasarımlarda öne çıkıyor. 2018 tesettür giyim koleksiyonlarının içerisinde pastel tonlarda düz kesim modellerin yerine floral renkler ve pullu tül detaylar geçmiş görünüyor. Geçtiğimiz senelerde başlayan pastel tonlar ve pastel tonların etkileri geride kalırken, moda dünyası içerisinde 2018 sezonunda çiçeklerin etkisi hissediliyor. İlkbahar-yaz sezonu içinde özel olarak kadınların renkli ve cesur kombinlerine şahit olmaktayız. Pul, payet ve parlak taş detaylı elbiselerin modelleri, daha dişi görünümlü kıyafetlerle yarışırken bir yandan da siyah renk her zamanki yerini ve zamansızlığını korumaya devam edeceğini belli ediyor.

Kadınlar için ışıldamanın tam zamanı 

2018 ilkbahar-yaz sezonun içerisinde tesettür giyimde çiçek desenlerinin hâkim olacağı pul ve taş detaylarıyla pırıltılı kıyafetler hanımlara seçenekler sunuyor. 2018 tesettür giyim modası içinde parıldamayı hedefleyen iddialı kadınlara özel Zühre, pul ve parlak taş detaylı elbiselerinden oluşan koleksiyonunu gözler önüne seriyor.

Parıltılı kıyafetler parlak bir eşarp ve de dore, lame gibi tonlarda çantalar ile kombinlenebilir, ayakkabı tercihi payetli olan modellerden yahut kadifeden yana yapılabilir. Standart modellerden vazgeçemeyen kadınlar için ise; monokromatik stille tek bir renkten oluşan takımlar ve salaş sade yapılar tercih edilerek şık bir görünüm yakalanabilir.

Floral tasarımlar ile renkli yaz şıklığı

2018 tasarımları içerisinde renk skalasını genişleten Zühre; egzotik meyvelerin renklerinden ve baharın dinamizminden ilham almış sarılar, çarpıcı tonlarda kırmızılar, romantik pembeler ve mor lavanta tonları, açık maviler ve doğadan ilhamını alan yeşil tonlarının kullanıldığı koleksiyonlar içinde mikro çiçekçikler ve polka noktalı desenlerin kombinasyonunu koleksiyonunda öne çıkarıyor. Yıldız çiçeği, mavi, mor gibi romantik renklerin de bazı retro tonlarının görülebileceği ilkbahar yaz sezonunda klasik renklerden vazgeçemeyen hanımlara ise yeniden yorumlanmış özel ürünler sunulacak.

 

Bir önceki yazımıza https://www.zuhre.com.tr/blog/icerik/zuhre-den-tatile-gideceklere-ozel-koleksiyonlar linkinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler: tesettür modası,moda,tesettür giyim
Nisan 19, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR